witamina(M)ama

Fantazja jest od tego,aby bawić się!

najlepsza zabawa - to z klockami!:)

Majeczka dostała na urodziny klocki, i w sumie bardzo dobrze się złożyło, bo sama miałam zamiar je kupić:) Także dziękujemy cioci:) Drewniane klocki to podstawa. Można zabawić nimi dziecko na rożne sposoby. Dzisiejsza zabawa z klockami zajęła Maję jakąś godzinkę, więc naprawdę długo. Była bardzo skupiona i zaangażowana, co zawsze najbardziej mnie cieszy. Bawiąc się klockami, dziecko może się bardzo wiele nauczyć, poczynając od kształtów, kolorów, a kończąc na celności, dokładności. Klocki są super po prostu!:)

DSC_0296.JPG

Najpierw wysypałam jej wszystko na dywan, wiadomo oglądanie, przerzucanie i tak dalej:) Potem budowałyśmy wieże, Maja tak je sobie burzyła i układałyśmy od początku:)

DSC_0299.JPG

Potem wrzucanie klocków do otworów według kształtów ;) To było absorbujące...po każdym wrzuconym klocku brawo, albo huraaa i baaaammmm:)

DSC_0302.JPG

DSC_0310.JPG

Potem wspólnie zbierałyśmy klocki, mama pokazywała właściwy otwór a Maja baammm do pudełka:) I tak zebrałyśmy 100sztuk :)

DSC_0321.JPG

Jak już pozbierałyśmy prawie wszystko, to Majeczka zaciekawiona, że widać klocki przez te otworki i jak je teraz wyjąć, przecież rączka nie wchodzi...

DSC_0324.JPG

Wiadomka jak...trzeba zdjąć pokrywkę i są!:)

DSC_0327.JPG

No to znowu przerzucamy przez otworki w pokrywce, tylko, że tym razem robią baammm o dywan :)

DSC_0326.JPG

Jak znudziło się przerzucanie to zaczęło się rozrzucanie i oczywiście na koniec bałagan dla mnie do posprzątania:)

DSC_0344.JPG

 

 

tagi: klocki
Napisz do mnie